2013 WOTT WINNERS


2013 WOTT WINNERS
     WOTT Main Doubles
 Division  Winners  Runners-Up
Championship

Craig Hiddleston

Jeffery Bartlett
William Barker
Richard Barker
A-1 Blue

Robert Guinn

Ross Davis
Robert Reneburg
Nick Stephens
A-1 White

Doug Seams

Jochen Moser
Mike Verney
Stevan Rutherford
A-2 Red

Kevin Donahoe

Edouard Guinotte
Chad Isaacs
Hugh Heslep
A-2 Gold

Scott Sheffield

Peter Currie
Dennis Johnson
Justin Loweth
A-2 Silver

Travis Arnold

Mark Hawkins
Robert Murphy
Grant Hawkins
B-1 Blue

Alex Gupta

Michael Pinion
Andy Gupta
Peter Shapiro
B-1 White

John Lawson

Thomas Anderson
Jerry Eumont
Graham Livesay
B-2 Red

Harry Broussard

Kenneth Mariani
David Veltri
John Walker
B-2 Gold

James Hedberg

John Schwarz
Randi Hedberg
Jim Smitherman
     WOTT Main Doubles Consolation
 Division  Winners  Runners-Up
Championship

Zach Dailey

Bryan Sheffield
Alan Smith
Dan Crawford
A-1 Blue

William Brice

Brad Dawson
Jeremy Goebel
Doug Dawson
A-1 White

Ryan Moore

Ryan McKenzie
Bradley Patt
Jamie Ribman
A-2 Red

Grant Faulconer

John Jurasin
Steve Kennedy
Richard Wilkerson
A-2 Gold

Drew Cantwell

Kyle Kapta
Dan McClure
Bret Zorich
A-2 Silver

Eric Urban

Karl Brensike
Gary Wooley
John Tiffert
B-1 Blue

Don Richards

Albert Schneuly
John Tomich
Brian Davis
B-1 White

Mark Childers

Troy Oney
John Knowlton
Dave Ressler
B-2 Red

Randall Grace

John Hampton
Scott Johnson
Tyler Johnson
B-2 Gold

Michael Hopkins

Chip Hankey
Don Keller
John Hankey
     WOTT Mixed Doubles
 Division Winners
 Runners-Up
Championship

Richard Barker

Ryan Newport
Elena Blanina
Lillian Cobb
A-1

Brandon Mei

Shaheen Ladhani
Ally Wickman
Holli Ladhani
A-2

Brooks Despot

John Bryant
Amy Despot
Crystal Bryant
A-2/B-1

Charlie Weinstock

Bryan Payne
Nancy Weinstock
Lee Ann Payne
B-1

John Knowlton

Mark Childers
Susan Knowlton
Suzanne Del Rosario
B-2

Bryan Leavitt

Billy Forney
Michelle Leavitt
Susan Leach
     WOTT Mixed Doubles Consolation
 Division Winners
 Runners-Up
Championship

Arlo VanDenover

Paul Wildberger
Tammy Morris
Erin Chang
A-1

Ross Davis

John Talbot
Gail Davis
Lisa Maine
A-2

Ivar Siem

Scott Sheffield
Britt Siem
Kimberly Sheffield
A-2/B-1

Thomas Anderson

Michael Pinion
N. Woo
Elizabeth Pinion
B-1

Ron Campbell

Dennis Hayden
Carolyn Campbell
Kathy Hayden
B-2

Larry Jones

John Schwarz
Norma Jones
Casey Redd
     WOTT Scrambles
 Division Winners
 Runners-Up
Championship/A-1

Sean Strekfus

Jeep Christian
Mike Verney
Robert Guinn
A-2

Mickey Thornton

Alex Gupta
Kevin Donohoe
Claudia Madsen-Mollerup
B-1/B-2

Ben Eschleman

Andy Gupta
Mark Serice
Wayne Dirks
     WOTT Scrambles Consolation
 Division Winners
 Runners-Up
Championship/A-1

Michael Sorrentino

Robert Casselman
John Jurasin
Christopher Betz
A-2

Ronnie Liedecker

Drew Cantwell
Rob Williams
William Rabson
B-1/B-2

Ken Treaccar

Michael Fiorito
Mark Thibaut
Paul Koeller


Click here to view previous tournament winners

 
 
Return To WOTT Players Area
Questions or Comments?